Rajd Kormoran odbył się w trudnych warunkach

Piotr Stępiński
W Braniewie i okolicach 6 i 7 listopada odbył się 34. Rajd Kormoran, w którym wzięło udział prawie 70 załóg. Podczas rajdu panowały trudne warunki, nie wszystkim udało się dojechać do mety. Zwyciężyła załoga Radosław Raczkowski/Mariusz Kosiński, jadąca Hondą Civic.

Tegoroczna edycja Kormorana była rundą Pucharu Polski Północno-Wschodniej i Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów. Nie zabrakło w niej znanych kierowców: Zbigniewa Staniszewskiego, Stefana Karnabala, czy Radosława Typy. Ponadto udział w imprezie wzięli również Ci, którzy dopiero od niedawna bawią się w rajdową przygodę.

Rajd zaczął się od kryterium ulicznego w Braniewie po godz. 16. Niestety nie wszystkim załogom udało się wystartować, natomiast kibiców odstraszył deszcz i chłód.

Drugiego dnia rajdu zawodnicy ścigali się na podbraniewskich szutrach. Odcinki specjalne były mokre, śliskie i bardzo wymagające. Nie wszystkim kierowcom udało się ukończyć trudną trasę. Do mety nie dojechał, m.in. Radosław Typa.

W rajdzie wzięła również udział olsztyńska ekipa: Patryk Dudziński/Przemek Lipiński, jadąca Peugeotem 206 RC z logo braniewiak.pl. Załoga zajęła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i piąte w swojej klasie. Zawodnicy przyznali, że warunki były trudne a konkurencja bardzo duża.