Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Samorządowcy z powiatu szczycieńskiego odebrali promesy z programu Polski Ład

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Błażej Pobożny, stał się przyjacielem nie tylko Szczytna, ale także całego powiatu szczycieńskiego, według miejscowych samorządowców. Wczoraj, osobiście wręczył promesy w ramach programu Polski Ład - Funduszu Inwestycji Strategicznych. Na powiat szczycieński przekazano ponad 60 mln zł., na inwestycje, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Wszystkich beneficjentów dotacji spotkał entuzjazm i wdzięczność za wsparcie. Burmistrz Szczytna, Krzysztof Mańkowski, oznajmił, że dzięki tym środkom zainstalują fotowoltaikę, na licznych obiektach oświatowych, w tym przedszkolach, szkołach i domu kultury. W gminie Szczytno planowane jest także budowanie nowych dróg i modernizacja stacji uzdatniania wody w Lipowcu.

Wójt gminy Szczytno, Sławomir Wojciechowski, wyraził wdzięczność za pomoc, która umożliwi budowę budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, dwóch świetlic wiejskich i remont remizy w Trelkowie. Wójt Marianna Szydlik z Dźwierzut otrzymała 4 mln zł na dokończenie budowy remizy OSP oraz 2 mln zł na modernizację dróg w czterech różnych miejscowościach.

Gmina Jedwabno skorzysta z funduszy na projekty związane z ogrzewaniem, gazyfikacją i gospodarką wodno-kanalizacyjną. Samorządowcy Jedwabna podkreślają, że bez tej pomocy ich marzenia pozostałyby nieosiągalne. Wójt Sławomir Ambroziak podziękował za wsparcie, które pozwoliło skoncentrować się na projektach, które wcześniej wydawały się niemożliwe do zrealizowania.

W całym województwie warmińsko-mazurskim z ostatniej edycji rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych przyznano ponad 1 miliard 146 milionów złotych na ponad 240 samorządowych projektów. Program Polski Ład zdaje się być kamieniem milowym w modernizacji i rozwoju lokalnych społeczności, a wiceminister Pobożny staje się symbolem tej pozytywnej zmiany.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Samorządowcy z powiatu szczycieńskiego odebrali promesy z programu Polski Ład - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto