Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Giżycko
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAMY MAZURY - DOBRO WSPÓLNE
-
1
Sabina Wanda Kirson
101
(0,92%)
-
8
Marek Hryniewicki
59
(0,54%)
-
5
Tomasz Paweł Aniszewski
75
(0,68%)
-
6
Wiesław Sakowski
110
(1,00%)
-
7
Grzegorz Piech
42
(0,38%)
-
10
Dorota Grochocka
56
(0,51%)
-
9
Urszula Agata Siergiej-Todryk
97
(0,88%)
-
11
Dariusz Magura
52
(0,47%)
-
2
Renata Stanisława Filipkowska
116
(1,06%)
-
3
Anna Leczycka
320
(2,91%)
-
4
Dorota Tarara
382
(3,48%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Wacław Jan Strażewicz
563
(5,12%)
-
11
Mieczysław Smoleński
55
(0,50%)
-
7
Stanisław Wiesław Łydziński
21
(0,19%)
-
4
Jarosław Lucjan Borowski
34
(0,31%)
-
8
Wioleta Renata Miedzianowska-Konopka
20
(0,18%)
-
3
Kazimierz Ambroziak
73
(0,66%)
-
10
Justyna Paulina Sakowska
39
(0,35%)
-
2
Alina Aleszczyk-Jurek
67
(0,61%)
-
5
Ewa Cichocka
63
(0,57%)
-
6
Jolanta Łbik
18
(0,16%)
-
9
Ewa Ostrowska
515
(4,69%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Mirosław Dariusz Drzażdżewski
1 045
(9,51%)
-
8
Krzysztof Skrzypczyk
106
(0,96%)
-
2
Beata Barbara Kurowicka
337
(3,07%)
-
10
Anna Małgorzata Daraż
147
(1,34%)
-
4
Grzegorz Niezbecki
165
(1,50%)
-
5
Beata Ratkiewicz
73
(0,66%)
-
6
Marian Mieńko
483
(4,39%)
-
11
Krystyna Chrapowicka
112
(1,02%)
-
7
Artur Janusz Fursewicz
97
(0,88%)
-
3
Mariusz Piotrowski
141
(1,28%)
-
9
Wojciech Krzysztof Caban
304
(2,77%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Jan Krysiuk
719
(6,54%)
-
11
Agnieszka Haliasz
106
(0,96%)
-
10
Sandra Ewa Gembal
48
(0,44%)
-
3
Tomasz Szostkowski
436
(3,97%)
-
2
Leonard Zajączkowski
377
(3,43%)
-
4
Ewa Subocz-Hołubowicz
100
(0,91%)
-
6
Barbara Krystyna Kropielnicka
81
(0,74%)
-
9
Antoni Włodkowski
94
(0,86%)
-
7
Jakub Szostak
132
(1,20%)
-
5
Monika Anszczak
127
(1,16%)
-
8
Stefan Święs
28
(0,25%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO
-
11
Krystyna Kralkowska
187
(1,70%)
-
6
Dymitris Cumanis
36
(0,33%)
-
1
Paweł Grądzki
239
(2,17%)
-
7
Regina Ludwiszewska
67
(0,61%)
-
2
Dariusz Kowalczyk
182
(1,66%)
-
4
Marlena Krawiec
85
(0,77%)
-
5
Marian Mirosław Lemecha
328
(2,98%)
-
3
Marzena Romanowska-Wojtków
93
(0,85%)
-
10
Mirosław Janusz Stabiński
31
(0,28%)
-
9
Urszula Danuta Wagner
38
(0,35%)
-
8
Monika Walendziak
58
(0,53%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE
-
11
Ireneusz Grzegorz Bunkowski
106
(0,96%)
-
2
Lidia Ina Należyty
254
(2,31%)
-
3
Tomasz Edward Szmit
235
(2,14%)
-
1
Jacek Łożyński
400
(3,64%)
-
5
Jolanta Ewa Siedlecka
72
(0,66%)
-
7
Aleksandra Elżbieta Kempska
24
(0,22%)
-
8
Mariusz Henryk Łempicki
86
(0,78%)
-
9
Andrzej Łach
81
(0,74%)
-
10
Beata Gabriela Michalicha
36
(0,33%)
-
4
Bożena Rogala
147
(1,34%)
-
6
Leszek Jerzy Moro
70
(0,64%)
Okręg 2
Gmina Giżycko, Miasto i Gmina Ryn
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAMY MAZURY - DOBRO WSPÓLNE
-
3
Ewa Beata Maziarz
157
(2,96%)
-
4
Arkadiusz Adam Adamczyk
81
(1,52%)
-
1
Dorota Agata Grygianiec
127
(2,39%)
-
2
Piotr Mirosław Kwiatek
470
(8,85%)
-
6
Antoni Jarosław Wróbel
136
(2,56%)
-
5
Renata Janowska
162
(3,05%)
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
1
Anna Dworak
223
(4,20%)
-
4
Marianna Siemaszko
44
(0,83%)
-
2
Jacek Pożaroszczyk
221
(4,16%)
-
3
Jolanta Przymorska
153
(2,88%)
-
5
Mateusz Andrzej Sieroński
448
(8,43%)
-
6
Mirosław Stanisław Stańczyk
140
(2,64%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
5
Mirosław Stanisław Kowalski
234
(4,41%)
-
4
Justyna Maliszewska
73
(1,37%)
-
3
Henryk Dadełło
221
(4,16%)
-
1
Józef Karpiński
780
(14,68%)
-
2
Magdalena Milbrat-Pyżyńska
222
(4,18%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
5
Marta Mikosza
93
(1,75%)
-
2
Zdzisław Świder
271
(5,10%)
-
3
Anna Duszyńska
199
(3,75%)
-
4
Joanna Natalia Kulej
57
(1,07%)
-
1
Mirosław Kazimierz Nowakowski
464
(8,73%)
-
6
Sebastian Cyruliński
115
(2,16%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO
-
3
Wojciech Tomasz Kozioł
54
(1,02%)
-
1
Bogusława Sienkiewicz
70
(1,32%)
-
2
Cezary Karol Bogdański
44
(0,83%)
-
4
Renata Kozioł
53
(1,00%)
Okręg 3
Gminy: Kruklanki, Miłki, Wydminy
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
-
6
Anna Skrypoczka
155
(3,02%)
-
2
Stanisław Grzegorz Gąsior
325
(6,32%)
-
3
Wojciech Kruszewski
270
(5,25%)
-
5
Ignacy Ludwik Ramotowski
174
(3,39%)
-
1
Maria Teresa Dolecka
592
(11,52%)
-
4
Ewa Elżbieta Kulpińska-Mejor
43
(0,84%)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
-
1
Monika Łępicka-Gij
801
(15,59%)
-
2
Marian Feliks Włodzimierski
152
(2,96%)
-
6
Roman Stefaniak
69
(1,34%)
-
3
Bogdan Andrzej Tech
88
(1,71%)
-
4
Aleksandra Giza
208
(4,05%)
-
5
Karolina Patrycja Macina
137
(2,67%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
1
Izabela Kamila Szostak
466
(9,07%)
-
3
Marek Kropielnicki
91
(1,77%)
-
6
Adam Jerzykowski
60
(1,17%)
-
2
Teresa Grażyna Stielow
191
(3,72%)
-
4
Monika Sylwia Tytła
175
(3,41%)
-
5
Eugeniusz Michał Łucaś
110
(2,14%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OBYWATELSKA KOALICJA GIŻYCKO
-
1
Elżbieta Januszkiewicz
671
(13,06%)
-
3
Małgorzata Helena Sękowska
104
(2,02%)
-
2
Robert Pieńkosz
65
(1,26%)
-
4
Eugeniusz Łucko
9
(0,18%)
-
6
Grażyna Barbara Korytko
49
(0,95%)
-
5
Jacek Stanisław Szot
21
(0,41%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GIŻYCKIE POROZUMIENIE OBYWATELSKIE
-
5
Marianna Nowik
5
(0,10%)
-
2
Mateusz Kaszucki
56
(1,09%)
-
1
Ewa Watkowska
22
(0,43%)
-
3
Krzesław Jan Kasperek
21
(0,41%)
-
4
Krzysztof Nowosielski
9
(0,18%)