MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Olsztyn podnosi głos przeciwko przemocy wobec seniorów: Konferencja Przemoc wobec osób starszych

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
W Olsztynie odbyła się konferencja pod hasłem „Przemoc wobec osób starszych”, która zgromadziła seniorów oraz przedstawicieli organizacji zaangażowanych w walkę z tym problemem. Wydarzenie, zorganizowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, miało na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat różnych form przemocy wobec osób starszych oraz sposobów jej przeciwdziałania.

Olsztyn był jednym z 83 miast, które wzięły udział w tej inicjatywie. Seniorzy mieli okazję obejrzeć transmisję internetową konferencji w Urzędzie Miasta, gdzie eksperci omawiali rodzaje przemocy, język przemocowy oraz procedury zgłaszania przypadków przemocy. Według informacji przekazanych podczas wydarzenia, najczęściej spotykanymi formami przemocy wobec seniorów są przemoc psychiczna, fizyczna i ekonomiczna.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu przybyłym seniorom, ich opiekunom oraz przedstawicielom organizacji działających na rzecz osób starszych

– podsumowuje Dominika Klimkowska, p.o. dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Olsztyna. Klimkowska również apeluje o reakcję na wszelkie przejawy przemocy, w tym także emocjonalnej, finansowej, cyberprzemocy oraz zaniedbywania.

W celu uzyskania pomocy, seniorzy mogą kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz zespołami pracy socjalnej pod numerami telefonów podanymi poniżej. Ponadto, istnieje możliwość skorzystania z Niebieskiej Linii, linii alarmowych oraz kontaktu z odpowiednimi służbami ratunkowymi.

Konferencja „Przemoc wobec osób starszych”, miała na celu nie tylko zwiększenie świadomości, na temat problemu przemocy wobec seniorów, lecz także skierowanie uwagi na istotę reagowania, na wszelkie przejawy przemocy w społeczeństwie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto