MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowoczesne laboratorium sanepidu w Olsztynie: Krok ku bezpieczeństwu zdrowotnemu

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
W Olsztynie, przy ul. Żołnierskiej, rozbrzmiewały dzisiaj dźwięki nadziei i postępu. Uroczyste otwarcie zmodernizowanego Laboratorium Badań Epidemiologiczno-Klinicznych olsztyńskiego sanepidu, to kamień milowy w walce o zdrowie publiczne. Na tę doniosłą chwilę zgromadzili się nie tylko lokalni urzędnicy, ale także przedstawiciele społeczności medycznej i naukowej.

Prezydent Piotr Grzymowicz, który osobiście uczestniczył w ceremonii otwarcia, podkreślił ogromne znaczenie pracowników sanepidu, szczególnie w czasie pandemii COVID-19. Nowoczesne Laboratorium Badań Epidemiologiczno-Klinicznych, nie tylko podnosi efektywność pracy na rzecz mieszkańców Olsztyna i okolic, ale także staje się ważnym ośrodkiem naukowym, świadczącym usługi dla jednostek w całym kraju.

Dyrektor Janusz Dzisko, w trakcie uroczystości, przypomniał, że laboratorium wykonuje specjalistyczne badania nie tylko na potrzeby lokalnej społeczności, ale także dla innych jednostek w kraju. Odpowiada to rosnącemu znaczeniu współpracy i wymiany informacji w zakresie ochrony zdrowia publicznego.

Remont i wyposażenie Laboratorium Badań Epidemiologiczno-Klinicznych w olsztyńskim sanepidzie, kosztowało 11 milionów złotych, a środki na ten cel pochodziły z funduszy Unii Europejskiej. To inwestycja nie tylko w nowoczesną infrastrukturę, ale także w bezpieczeństwo i zdrowie społeczeństwa.

Do zadań laboratorium należy badanie próbek wody, żywności oraz materiałów kontaktujących się z żywnością. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i wysokim standardom pracy, sanepid jest gotowy sprostać nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom z zakresu ochrony zdrowia publicznego.

Otwarcie zmodernizowanego Laboratorium Badań Epidemiologiczno-Klinicznych to krok w stronę lepszej przyszłości, w której zdrowie i bezpieczeństwo społeczności są priorytetem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto