Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z tygodnia 8.10.2023. Co działo się w Olsztynie. Zobacz, jakie wydarzenia przeoczyłeś

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 1.10 do 7.10.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 1.10 do 7.10.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztyna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 1.10 a 7.10.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Janusz Cieszyński o współpracy UWM z Ministerstwem Cyfryzacji (WIDEO)”?

Przegląd tygodnia: Olsztyn, 8.10.2023. 1.10 - 7.10.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Janusz Cieszyński o współpracy UWM z Ministerstwem Cyfryzacji (WIDEO)

Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego obyło się spotkanie poświęcone ekosystemowi data science i sztucznej inteligencji na Warmii i Mazurach. Spotkanie było okazją do otwartej dyskusji na temat zagadnień dotyczących tworzenia warunków dla rozwoju nowych technologii cyfrowych w regionie. W jego trakcie Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Kierownik Ośrodka Standaryzacji i Certyfikacji NASK podpisali porozumienie w sprawie utworzenia na UWM Centrum Doskonałości Danych. W trakcie konferencji odbyły się również wykłady poruszające między innymi takie kwestie jak: Data Science i AI w biznesie, Data Science i AI w badaniach, czy „O potrzebach AI w Olsztynie”.

📢 30-lecie Związku Piłsudczyków RP na Warmii i Mazurach (WIDEO)

Olsztyński oddział Związku Piłsudczyków RP świętuje 30-lecie działalności na Warmii i Mazurach. Jubileusz był okazją do wspomnienia marszałka Józefa Piłsudskiego i podziękowań dla osób, które wspierają działalność związku. Olsztyńskie obchody 30-lecia Związku Piłsudczyków na Warmii i Mazurach były okazją do przypomnienia ogromnej roli, jaką Józef Piłsudski odegrał w budowaniu wolnej i niepodległej Polski. W jubileuszowej uroczystości uczestniczyła także młodzież.

📢 Wykopki! Jak kiedyś zbierano ziemniaki?

Ziemniaki to jedne z najpopularniejszych warzyw. Jesień kojarzy się wykopkami i pieczonymi ziemniakami. Czasy się zmieniają, a ziemniak pozostaje królem w polskiej kuchni. Jak kiedyś wyglądały wykopki? Zobacz!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 8.10.2023: 1.10-7.10.2023 Olsztyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olsztynie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Artur Chojecki przekazał specjalistycznego drona dla Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn (WIDEO)

Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki przekazał dron ratowniczy ratownikom ochotnikom w Ośrodku Szkoleniowym PCK w Kręsku. Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Olsztyn to grupa wolontariuszy, którzy niosą pomoc innym bezinteresownie. Składa się z 44 osób, które specjalizują się w poszukiwaniach zaginionych osób. Planują akcje poszukiwawcze, zarządzają zespołami w terenie oraz przeszukują go fizycznie, korzystając z najnowszych narzędzi technologicznych. Wolontariusze potrzebowali jednak pomocy, aby zakupić specjalistycznego drona, który poradzi sobie nawet po zmroku. Chcieli zwiększyć efektywność swoich poszukiwań na Warmii i Mazurach, dlatego rozpisano zbiórkę na zakup drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Potrzebne było jednak wsparcie Wojewody.

📢 Janusz Cieszyński: 90 milionów dla Olsztyna na rozwój strefy przemysłowej! (WIDEO)

Olsztyn, 5 października 2023 - Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński był dziś w centrum uwagi podczas konferencji prasowej, która odbyła się o godzinie 17:30 na ulicy Lubelskiej. W trakcie konferencji poinformował on o wynikach naboru wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych - edycja XII.

📢 Cykliczne Spotkania Fotograficzne w GOK Dywity (WIDEO)

Cykliczne Spotkania Fotograficzne z Łukaszem Czerniewskim w GOK Dywity. Jeśli jesteś pasjonatem fotografii, chcesz poszerzać swoje umiejętności, eksplorować nowe kierunki twórcze i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi entuzjastami, to serdecznie zapraszamy Cię na warsztaty fotograficzne w GOK Dywity z naszym niezwykle kreatywnym przewodnikiem – Łukaszem.

📢 Inauguracja nowego roku na Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku (WIDEO)

Relacja wideo z inauguracji roku akademickiego 2023/2024 Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku. To jedna z trzech placówek edukacyjnych dla osób starszych z siedzibą w Olsztynie. Jarocka Akademia Trzeciego Wieku w Olsztynie ma na celu aktywizowanie osób starszych poprzez zachęcanie i organizowanie uczestnictwa w różnych formach życia społecznego, a także upowszechnianie i popieranie różnych form aktywności intelektualnej, psychicznej i fizycznej adekwatnych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań członków.

📢 Inauguracja Kolegium Nauk Medycznych w Olsztynie (WIDEO)

Głównymi celami Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika są kształcenie nowych badaczy oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych. Mieszcząca się w Warszawie Szkoła Główna Mikołaja Kopernika integruje działalność pięciu kolegiów: Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie, Kolegium Filozofii i Teologii w Krakowie, Kolegium Nauk Prawnych w Lublinie oraz świeżo otwarte Kolegium Nauk Medycznych w Olsztynie. Uczelnia kształtować będzie doktorantów nauk medycznych, dzięki czemu Warmia i Mazury zyskają nie tylko lepszych specjalistów, ale przede wszystkim otwarcie nowej uczelni wpłynie na rozwój naukowy całego regionu.

📢 Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku(WIDEO)

Uniwersytet Trzeciego Wieku to niezwykle ważna jednostka ułatwiająca starszym mieszkańcom kontakt drugim człowiekiem, integrację ze środowiskiem, jak i na zdobywanie nowej wiedzy. Po wakacyjnej przerwie, po raz 5 zainaugurowano kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku na szlaku św. Jakuba. W trakcie uroczystości w Domu św. Jakuba w Olsztynie, nie zabrakło oficjalnych powitań zaproszonych gości, przemówień, podarunków, jak i występu chóru.

📢 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobrym Mieście - wyjątkowa uroczystość z dostojnymi gośćmi

W pięknej atmosferze i pełnym uroku otoczeniu, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobrym Mieście uroczyście otworzył drzwi na kolejny rok akademicki. Ceremonia inauguracji, która odbyła się w poniedziałek, przyciągnęła uwagę zarówno lokalnych mieszkańców, jak i wielu znakomitych gości specjalnych.

📢 VII Runda Mistrzostw Strefy Północnej Polski w Motocrossie (WIDEO)

VII Runda Mistrzostw Strefy Północnej Polski w Motocrossie, o zawodach opowiada Maciej Szczuciński - Prezes Motoklubu Olsztyn.

📢 Minister Janusz Cieszyński na konwencji PiS w Katowicach (WIDEO)

Podczas spotkań z mieszkańcami Warmii i Mazur, Janusz Cieszyński, Minister Cyfryzacji, zawsze podkreśla podstawowe zadanie Państwa, jakim jest bezpieczeństwo Polaków. Rozumiane szeroko, nie tylko w sferze polityczno-militarnej, ale również, jako stabilność energetyczna i żywnościowa. Wszelkie zawirowania w tych dziedzinach osłabiają konkurencyjność gospodarczą Polski i rzutują na poziom życia mieszkańców Warmii i Mazur.

📢 Po pierwsze Zatorze, czyli ewolucja dzielnicy (WIDEO)

Projekcja filmu dokumentalnego w Instytucie Północnym pt. „Zatorze” połączona z prelekcją pt. „Zapomniane ulice olsztyńskiego Zatorza (1946-1973)” i rozmową z autorem Maciejem Janickim o ewolucji tej wartościowej architektonicznie dzielnicy Olsztyna.

📢 „Święta Warmia. Impresje” w olsztyńskim BWA (WIDEO)

Wystawa Święta Warmia. Impresje jest podsumowaniem ponad 20-letniej twórczej działalności oraz współpracy z Olsztynem i Starostwem Powiatowym w Olsztynie, malarki z Brześcia Anastazji Fietisowej. Na wystawie zostaną pokazane przedmioty promujące szlak Świętej Warmii, w których były wykorzystane obrazy Anastazji oraz panoramy Olsztyna, gminy Gietrzwałd, Lidzbarka Warmińskiego i całej Warmii - historyczne portrety i pejzaże wykonane techniką olejną i pastelami.

📢 Regaty o Puchar Babiego Lata na zakończenie sezonu (WIDEO)

Regaty żeglarskie XXXII Regaty o Puchar Babiego Lata 2023. Wyścigi jachtów na jeziorze Ukiel o charakterze sportowo-towarzyskim. O imprezie opowiadają, Sławomir Wąsowski - Komandor Regat Babiego Lata, i Jacek Grabiński - Wicekomandor Regat Babiego Lata.

📢 ALEUstawka - Bezpłatny Trening Biegowy (WIDEO)

Relacja z czwartkowego treningu biegowego z cyklu ALEUstawka. Prowadzącym trening jest Tomasz Hermann, który swoją działalnością zachęca mieszkańców Olsztyna do aktywnego trybu życia oraz sportowych aktywności. Była to już 21 odsłona treningu, którego tematem głównym była technika biegowa i szeroko pojęta koordynacja ruchowa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto