Stomil Olsztyn - Wisła Płock 1:2. Pechowa porażka olsztynian na zdjęciach

Artur Szczepański/Ekstraklasa.net
Stomil Olsztyn - Wisła Płock 1:2. Świadkami bardzo dramatycznego spotkania byli kibice zgromadzeni na stadionie OSiR-u w Olsztynie. Były bramki, czerwone kartki i dramaturgia niemal do ostatniego gwizdka arbitra. Zobacz zdjęcia z boiska!

Stomil Olsztyn - Wisła Płock 1:2

Już w 4. min wynik spotkania otworzył Marcin Krzywicki, który wykorzystał błąd obrony Stomilu i w zamieszaniu podbramkowym okazał się najsprytniejszy, umieszczając piłkę w siatce Skiby. Niemalże równo po kolejnych 30 minutach gry Duma Warmii i Mazur doprowadziła do remisu za sprawą Arkadiusza Czarneckiego.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od zagrania piłki ręką strzelca bramki dla olsztynian, za które Czarnecki otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę. Jednak już w 69. min siły na murawie się wyrównały - Paweł Magdoń zatrzymał futbolówkę ręką, a jako że gracz Stomilu wychodził na "czystą" pozycję strzelecką, to sędzia musiał usunąć obrońcę płockiej Wisły z placu gry.

Kiedy wydawało się, że to Stomil jest bliższy zwycięstwa, stwarzając sobie kolejne sytuacje podbramkowe, to goście, za sprawą Filipa Burkhardta, strzelili zwycięskiego gola w 87. min.