Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Konferencja Naukowa Młodych Badaczy pt. „Bezpieczeństwo i jakość żywności” (WIDEO)

OPRAC.:
Wojciech Gawor
Wojciech Gawor
Wideo
od 16 lat
Konferencja Naukowa Młodych Badaczy pt. „Bezpieczeństwo i jakość żywności” to cykliczne przedsięwzięcie, o zasięgu regionalnym. W 2023 roku odbyła się jego jubileuszowa, dwudziesta edycja. Inicjatywa to efekt współpracy Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie oraz Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem Komitetu Nauk o Żywności i Żywieniu Polskiej Akademii Nauk. Od początku istnienia wydarzenie ma na celu promowanie młodych naukowców zajmujących się tematyką ściśle wpisującą się w rozwój Inteligentnych specjalizacji regionu, czyli w produkcję żywności wysokiej jakości oraz promocję zdrowego życia.

W referatach, będących owocem badań naukowych, wiodącymi tematami tegorocznej edycji było poszukiwanie nowych źródeł substancji bioaktywnych, bezpieczeństwo mikrobiologiczne żywności, wpływ procesów technologicznych i środowiskowych, na jakość otrzymywanych produktów oraz ich właściwości odżywcze. Dyskutowano również o bezpieczeństwie żywności w kontekście zjawisk o znaczeniu światowym, takich jak wojna w Ukrainie oraz skutki pandemii COVID-19. Ważnym elementem konferencji była również sekcja Varia poświęcona obszarom ściśle powiązanym ze zdrowiem człowieka.

W wydarzeniu udział wzięli naukowcy z Polski i zagranicy. Część prelekcji wygłoszona została w języku angielskim. Konferencja Naukowa Młodych Badaczy pt. „Bezpieczeństwo i jakość żywności” to okazja do wymiany doświadczeń, podzielenia się wynikami prowadzonych badań, wspólnej ich analizy oraz spotkania z konsumentami i przedstawicielami przemysłu rolno-spożywczego. Patronatem wydarzenie objął marszałek województwa - Marcin Kuchciński. Wydarzenie dofinansowano ze środków programu „Bezpieczeństwo i jakość żywności” Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto