MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec „Podwórka z natury” w dotychczasowej formule

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Miasto Olsztyn zamyka rozdział dotyczący rewitalizacji podwórek w dotychczasowej formule projektu „Podwórka z Natury”. Decyzja ta, nie oznacza jednak końca działań rewitalizacyjnych w terenie. Jak informuje Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna, miasto zamierza skupić się na opracowaniu nowego modelu działania, który pozwoli jeszcze efektywniej zmieniać przestrzeń miejską.

„Podwórka z Natury”, to inicjatywa, która przez lata angażowała mieszkańców i instytucje społeczne w rewitalizację podwórek w Olsztynie. Jednakże, zgodnie z nowym Gminnym Programem Rewitalizacji, miasto planuje przeprowadzić inwentaryzację nowego obszaru rewitalizacji, analizując zarówno dotychczasowe osiągnięcia, jak i problemy napotkane podczas realizacji projektu.

W tegorocznych działaniach rewitalizacyjnych, szczególne miejsce zajmie osiedle mieszkalne przy ul. Towarowej, uznane za jeden z obszarów o największych problemach społecznych i środowiskowych. Współpraca z Miejskim Zespołem Profilaktyki i Terapii Uzależnień, ma na celu zaproponowanie mieszkańcom udziału w programie „Podwórka z Natury”, będącego wyzwaniem, ponieważ tym razem inicjatywa jest inicjowana przez miasto.

Urząd Miasta Olsztyna, jak co roku, będzie mógł liczyć na wsparcie studentów Architektury Krajobrazu z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, którzy pomogą w opracowaniu koncepcji zagospodarowania terenów. Całość działań ma na celu stworzenie atrakcyjnej, funkcjonalnej i przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni miejskiej.

Nowa formuła „Podwórka z Natury” oraz plany rewitalizacyjne Olsztyna, zostaną ogłoszone w najbliższym czasie, otwierając nowy etap w kształtowaniu przestrzeni miejskiej i angażowaniu społeczności lokalnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego pszczoły są ważne?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto