18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kwik. Areszt za znęcanie się nad zwierzętami. Właścicielka bydła i jej syn usłyszeli zarzuty. Drastyczne zdjęcia

Anna Krenc
Anna Krenc
Kwik. Znęcanie nad zwierzętami gospodarskimi
Kwik. Znęcanie nad zwierzętami gospodarskimi OTOZ Animals
Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie aresztu jako środka zapobiegawczego wobec właścicielki gospodarstwa rolnego położonego w wsi Kwik, w powiecie piskim. W piątek - 19 sierpnia 2022 r. - ujawniono masowe znęcanie się nad bydłem w gospodarstwie. Krowy topiły się we własnych odchodach, były wychudzone i wyczerpane. Część stada już nie żyła.

Kwik. Areszt za znęcanie nad zwierzętami

Sąd w Piszu przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego o zastosowanie aresztu wobec właścicielki gospodarstwa rolnego z miejscowości Kwik oraz jej syna.

- Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy wobec właścicielki gospodarstwa rolnego oraz jej syna - poinformował asp. szt. Piotr Jabłoński.

- Dotychczas przeprowadzone czynności pozwoliły na przedstawienie właścicielom gospodarstwa – Ewie P. i Wojciechowi P. zarzutów z art. 35 ust. 2 w zw. z art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, a mianowicie znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad co najmniej 90 zwierzętami gospodarskimi – bydłem rasy HO i MM. Za powyższy czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sprawa znajduje się na wstępnym etapie. Wobec podejrzanych skierowano do Sądu Rejonowego w Piszu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Piszu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec podejrzanych na okres 2 miesięcy - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Decyzję Sądu skomentowała Ewa Gebert, Prezes OTOZ Animals, która ochroną zwierząt zajmuje się od ponad 20 lat.

- Nieczęsto się to zdarza, że sprawcy znęcania nad zwierzętami zostają aresztowani. W tym wypadku jest to absolutnie pożądana decyzja sądu, jednak czekamy na proces i wyrok pięciu lat pozbawienia wolności bez zawiasów - czyli maksymalny wymiar kary. Za to, co zrobili, powinni dostać dużo więcej, gdyby były inne przepisy - powiedziała Ewa Gebert z OTOZ Animals.

Wcześniej pisaliśmy:

- Prokuratura postawiła zarzut znęcania się z szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami gospodarskimi właścicielce gospodarstwa rolnego i jej synowi. Obecnie odbywa się posiedzenie aresztowe. Sąd rozpatruje wniosek prokuratora rejonowego w Piszu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - podał asp. szt. Piotr Jabłoński z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Znęcanie nad zwierzętami gospodarskimi zostało wykryte w dniu 19 sierpnia 2022 r. Po anonimowej informacji, która wpłynęła do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Piszu. Więcej w artykule: Dramat zwierząt w gospodarstwie na Mazurach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kwik. Areszt za znęcanie się nad zwierzętami. Właścicielka bydła i jej syn usłyszeli zarzuty. Drastyczne zdjęcia - Dziennik Bałtycki

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto