MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Olsztyn: Bezpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
W obliczu różnorodnych problemów prawnych, z którymi mogą zmagać się obywatele, istnieje możliwość skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz poradnictwa obywatelskiego. To wsparcie przysługuje każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Osoby uprawnione do tej formy pomocy mogą teraz również przekazać anonimową opinię na temat udzielonej im porady - czy to w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej, czy świadczonego nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Usługi pomocy prawnej obejmują szereg obszarów, m.in. poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących prawach i obowiązkach oraz wskazanie sposobu rozwiązania konkretnego problemu prawnego. Warto podkreślić, że porady zazwyczaj udzielane są podczas osobistej wizyty w dedykowanych punktach.

Aby skorzystać z tej formy wsparcia, należy telefonicznie umówić się na wizytę pod numerem 507 410 198. Ustalenie terminu wizyty pozwoli skonsultować się z profesjonalistą, co może okazać się kluczowe w przypadku rozwiązania trudności prawnych.

Dostęp do nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego stanowi ważny krok w kierunku umacniania świadomości prawnej społeczeństwa. Inicjatywa ta nie tylko służy jednostkom w trudnych sytuacjach, ale także wspiera rozwój edukacji prawnej, przyczyniając się do kreowania społeczeństwa bardziej świadomego i zaznajomionego ze swoimi prawami.

Szczegóły możliwości skorzystania z takiej pomocy są na stronie Biuletynie Informacji Publicznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto