Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent Olsztyna ogłasza znaczące podwyżki dla samorządowców

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, ogłosił nowe regulacje płacowe dla pracowników Urzędu Miasta oraz miejskich jednostek budżetowych, i instytucji kultury. Kolejne podwyżki mają zostać wypłacone razem z kwietniową pensją, z wyrównaniem od początku roku.

To już kolejne zmiany w wynagrodzeniach, wprowadzone przez prezydenta Olsztyna, w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Zaproponowane modyfikacje zostały teraz przekazane do zaopiniowania przedstawicielom organizacji związkowej.

Prezydent Grzymowicz podkreślił, że realizuje swoje zobowiązanie, zgodnie z obietnicą złożoną wcześniej:

Złożyłem obietnicę, iż w miarę budżetowych możliwości będziemy podnosić płace i konsekwentnie realizuję podjęte zobowiązanie.

Łączna kwota przeznaczona, na deklarowane podwyżki wyniesie 21 milionów złotych. Ponad 15 milionów złotych pochodzić będzie z subwencji rozwojowej z budżetu państwa, a kolejne sześć milionów, to środki wyasygnowane z budżetu miasta.

Zgodnie z propozycją prezydenta, wynagrodzenia pracowników Urzędu Miasta, i jednostek organizacyjnych wzrosną średnio o 400 złotych brutto do pensji zasadniczej, natomiast dla kierowników i dyrektorów podniesie się o 600 złotych brutto, z dodatkowym uwzględnieniem należnego dodatku stażowego. Decyzje o podziale kwoty na poszczególnych pracowników podejmą kierownicy komórek organizacyjnych.

Zaproponowane zmiany budżetowe, obejmujące podwyżki, zostaną poddane głosowaniu na kwietniowej sesji Rady Miasta.

Regulacje dotyczące wynagrodzeń obejmą około 3,1 tys. pracowników samorządowych, zatrudnionych zarówno w Urzędzie Miasta Olsztyna, jak i w miejskich jednostkach organizacyjnych i instytucjach kultury. Wśród objętych grup znajdą się pracownicy edukacji oraz sfery socjalnej. Podwyżki dla nauczycieli zostaną zrealizowane w ramach puli subwencji ogólnej oświatowej.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto