MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza XI edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego - 7,5 mln złotych na projekty mieszkańców

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Mieszkańcy Olsztyna już mogą zgłaszać swoje projekty do XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, na realizację których przeznaczono imponującą kwotę 7,5 mln złotych. Wydarzenia kulturalne, zajęcia sportowe czy też zmiana otoczenia – pomysłowość olsztynian nie zna granic.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, informuje, że pula na projekty miejskie wynosi 2,2 mln złotych, natomiast na projekty osiedlowe aż 5,3 mln złotych. Wartość dostępnej kwoty różni się w zależności od rodzaju projektu, czy to inwestycyjnego czy organizacyjnego. Limit dla projektów osiedlowych zależy również od liczby mieszkańców danego obszaru.

Kwota przeznaczona na projekty "miękkie" to 100 tys. złotych dla zadań miejskich i 50 tys. dla osiedlowych. Projekty "twarde" mogą liczyć na wsparcie do 1,2 mln złotych dla tych miejskich i maksymalnej kwoty przyznanej osiedlom. Osiedla Jarot (446 tys.), Kormoran (290 tys.) i Generałów (286 tys.), mają największe środki do dyspozycji.

Wnioski będą przyjmowane do 16 lutego, a można je złożyć online na stronie www.glosujobo.olsztyn.eu lub tradycyjnie w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna. Wymagane jest spełnienie określonych wymagań formalnych, takich jak zgodność z obowiązującym prawem i zgodność z planami samorządu.

Głosowanie nad projektami odbędzie się między 29 maja a 23 czerwca, a lista wybranych zadań zostanie ogłoszona 11 lipca. Zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetu miasta na 2025 rok.

Warto dodać, że w tym roku rozpocznie się realizacja projektów wybranych w poprzednim głosowaniu, obejmująca 30 zadań osiedlowych i cztery miejskie. Prezydent Piotr Grzymowicz zaznacza, że finansowanie na Olsztyński Budżet Obywatelski w 2024 roku, wzrosło o 400 tysięcy złotych, umożliwiając pełną realizację wybranych projektów. Do tej pory Olsztyński Budżet Obywatelski zrealizował około 350 projektów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto