MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Twój gest dla Olsztyna" – skorzystaj z możliwości przekazania 1,5% podatku

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Już od połowy lutego otworzyło się okno do składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Warto pamiętać o jednej szczególnej możliwości, jaką oferuje system podatkowy – wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego.

W Olsztynie działa ponad 1,1 tys. organizacji pozarządowych, z czego 88 posiada status organizacji pożytku publicznego. Każdy podatnik ma szansę przekazać 1,5% swojego podatku na cele statutowe tych organizacji.

Te instytucje są kluczowe dla różnorodnych obszarów życia społecznego, obejmując pomoc społeczną, ochronę zdrowia, rozwijanie kultury, wspieranie dziedziny sportu, troskę o środowisko czy ekologię. Wspierając olsztyńskie Organizacje Pożytku Publicznego, składasz cenny wkład w rozwój i dobro społeczności.

Bartosz Kamiński, Pełnomocnik Prezydenta Olsztyna ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, podkreśla:

Wspierając lokalne organizacje sprawiasz, że Twoje pieniądze zostają w Olsztynie i służą naszej społeczności.

Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na cele OPP jest dostępny w formularzu zeznania podatkowego. Wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji oraz kwotę do przekazania, jednak nie przekraczającą 1,5% podatku. Istnieje również możliwość wskazania konkretnego celu, na który przeznaczone zostaną środki.

W 2023 roku niemal 13,5 tys. mieszkańców Olsztyna, rozliczając swój podatek dochodowy za 2022 rok, przekazało wsparcie w wysokości prawie 2,7 mln złotych na rzecz 88 organizacji.

Termin na złożenie zeznań podatkowych upływa 30 kwietnia. Dlatego warto skorzystać z tej okazji, aby świadomie przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności poprzez wsparcie organizacji działających na rzecz dobra wspólnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto