MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Olsztyńskie ulice odzyskują swój blask: Pozimowe sprzątanie w pełnym rozkwicie

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Wraz z nadejściem wiosny, Olsztyn przechodzi metamorfozę, a ulice miasta stają się areną intensywnych działań porządkowych. Wiodącym bohaterem tych wiosennych zmagań są zamiatarki, które nieustannie pracują, usuwając zanieczyszczenia z jezdni i chodników. Wśród nich, szczególną uwagę przykuwa piasek, który w okresie zimowym pełnił ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie, podkreśla wagę tych prac, informując, że na głównych ulicach czynności porządkowe odbywają się głównie nocą, aby nie utrudniać codziennego funkcjonowania mieszkańcom. Natomiast w ciągu dnia, uwzględniając konieczność swobodnego poruszania się w obrębie miasta, zamiatarki kierują swoje wysiłki na drogi boczne.

Warto zaznaczyć, że miasto podzielone jest na trzy rejony, gdzie prace porządkowe są realizowane przez wyznaczonych wykonawców, co zapewnia efektywność i wszechstronność działań. Termin zakończenia pozimowego oczyszczania dróg planowany, jest na pierwszy tydzień kwietnia.

Jednakże, pozimowe porządki, to nie tylko czyszczenie ulic. Koronowski podkreśla, że równie istotne jest utrzymanie czystości w parkach miejskich, gdzie kosze będą opróżniane regularnie, a tereny zielone oczyszczane interwencyjnie, zarówno na podstawie zgłoszeń mieszkańców, jak i inspekcji przeprowadzanych przez pracowników ZDZiT.

Nie bez znaczenia pozostają również miejskie place zabaw, siłownie plenerowe oraz inne tereny rekreacyjne, na których również zostanie sprawowany stały nadzór.

Olsztyńskie wiosenne porządki, to nie tylko czystość i estetyka, to również troska o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości miasta. Olsztyn odzyskuje swój blask, a ulice stają się ponownie miejscem, które chętnie się odwiedza i w którym przyjemnie się przebywa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto