Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 26.11.2023: Olsztyn, 19.11-25.11.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Olsztyna

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Olsztyna nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Olsztyna nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztyna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 19.11 a 25.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Konferencja wojewódzka - Świadek przemocy domowej (WIDEO)”?

Przegląd tygodnia: Olsztyn, 26.11.2023. 19.11 - 25.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Konferencja wojewódzka - Świadek przemocy domowej (WIDEO)

Relacja z konferencji wojewódzkiej pn. „Świadek przemocy domowej w świetle znowelizowanej ustawy", która poruszyła ważne kwestie prawne i wskazała miejsca pomocy z regionu. Pomimo usilnych starań i działalności wielu organizacji rządowych i społecznych, problem przemocy domowej nie zniknął.

📢 10-lecie Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Dziecięcego (WIDEO)

W 2023 roku wypada 10-lecie Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz 15-lecie Centrum Wad Twarzoczaszki Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Z tej okazji Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zorganizował konferencję pt. "Powikłania w chirurgii szczękowo-twarzowej", na której chirurdzy z Polski oraz świata, podzielili się swoim doświadczeniem oraz badaniami. Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest ośrodkiem eksperckim w dwóch zakresach specjalistycznych: ITHACA (choroby rzadkie neurogenetyczne) oraz CRANIO (choroby rzadkie głowy i szyi). W zakresie CRANIO Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest Ośrodkiem Eksperckim Chorób Rzadkich, jako jedyna placówka medyczna w Polsce.

📢 VI Jarocki Festiwal Taneczny na Akademii Trzeciego Wieku (WIDEO)

Tańczyć każdy może i to niezależnie od wieku czy umiejętności. Jarocka Akademia Trzeciego Wieku w Olsztynie organizuje VI Jarocki Festiwal Taneczny „Podróż do krainy tańca – Młodzi duchem w tańcu”. W trakcie wydarzenia na seniorów czekały nie tylko występy pokazowe, czy wspólny taniec, ale również liczne konkursy.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 26.11.2023: 19.11-25.11.2023 Olsztyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olsztynie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rozegrano Wojewódzki Turniej Rugby Tag (WIDEO)

Relacja z turnieju Rugby Tag-bezkontaktowe, czyli odmiany rugby pozbawionej takich elementów jak obalenie przeciwnika, wrzut do autu, a gra nogą ograniczona jest jedynie do wznowienia gry. Dzięki swojej prostocie często określana jest, jako sport idealny. Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby zorganizował Wojewódzki Turniej Rugby Tag. Zwycięzcy rundy wojewódzkiej wezmą udział w Ogólnopolskim Turnieju Finałowym Rugby Tag. O tej dyscyplinie sporty opowiada Henryk Pach, Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego związku Rugby.

📢 Kampania Biała Wstążka w Urzędzie Marszałkowskim (WIDEO)

Uroczysta gala poświęcona inicjatywie “Biała wstążka”, która sprzeciwia się i zapobiega przemocy wobec kobiet. Uroczystość zorganizował Urząd Marszałkowski, podczas gali wręczone zostały odznaczenia dla niezwykle zaangażowanych w inicjatywę mężczyzn z województwa Warmińsko-Mazurskiego.

📢 Te stroiki świąteczne to hit 2023. Pomysły na piękne i wyjątkowe bożonarodzeniowe wianki – musisz zobaczyć te zdjęcia

Stroiki świąteczne to piękna dekoracja stołu, komody czy kominka, która już teraz pojawia się w wielu domach. Boże Narodzenie już lada chwila, więc to dobry moment, żeby pomyśleć, jak ozdobimy dom na święta bożonarodzeniowymi wiankami. Wystarczy zaledwie kilka efektownych dekoracji i odrobina kreatywności, aby stworzyć w domu magiczny klimat. Podpowiadamy, jak świąteczny wieniec wybrać na Boże Narodzenie 2023.

📢 Konferencja Naukowa Młodych Badaczy pt. „Bezpieczeństwo i jakość żywności” (WIDEO)

Konferencja Naukowa Młodych Badaczy pt. „Bezpieczeństwo i jakość żywności” to cykliczne przedsięwzięcie, o zasięgu regionalnym. W 2023 roku odbyła się jego jubileuszowa, dwudziesta edycja. Inicjatywa to efekt współpracy Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie oraz Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem Komitetu Nauk o Żywności i Żywieniu Polskiej Akademii Nauk. Od początku istnienia wydarzenie ma na celu promowanie młodych naukowców zajmujących się tematyką ściśle wpisującą się w rozwój Inteligentnych specjalizacji regionu, czyli w produkcję żywności wysokiej jakości oraz promocję zdrowego życia.

📢 Niewiarygodny rekord w „Jeden z dziesięciu”. Artur Baranowski znał wszystkie odpowiedzi. Jedno z pytań dotyczyło znanej lektury szkolnej

W finale „Jeden z dziesięciu” padł prawdziwy rekord. Jeden z uczestników nie pozwolił dojść do głosu swoim konkurentom i zdobył maksymalną liczbę punktów, zachowując wszystkie szanse. Artur Baranowski bezbłędnie odpowiedział na wszystkie czterdzieści pytań. Pojawiły się też takie dotyczące nauki, literatury i języka. Jedno z nich związane było z lekturą szkolną. Sprawdźcie, czy wy wiedzielibyście jak na nie odpowiedzieć.

📢 Futbolowe czwartki w Stacji Krwiodawstwa (WIDEO)

Relacja ze spotkania w Stacji Krwiodawstwa w Olsztynie, podczas którego dowiedzieliśmy się, co wspólnego mają oddawanie krwi i piłka nożna? Obie te sprawy są dla Polaków nieodłącznym elementem życia. Aby zachęcić mieszkańców regionu do oddania krwi, wszyscy, którzy oddadzą krew lub jej składniki w RCKiK Olsztyn, otrzymają bilet na mecze Stomilu. Akcja trwa jedynie do końca listopada.

📢 Od czego zależy cena świątecznego karpia (WIDEO)

Karp na wigilinym stole to nadal oczywistość. Dlaczego Polacy tak bardzo pokochali tę rybę? Gdzie warto kupić karpia na Warmii i Mazurach? Jak się prowadzi hodowlę ryb i jak pozyskać smacznego i zdrowego karpia? Opowiada Tomasz Tymoszczuk - ichtiolog w Gospodarstwie Rybackim "Szwaderki".

📢 Idzie zima. Kiedy lodowiska w Olsztynie? (WIDEO)

Relacja ze spotkania, podczas którego dowiedzieliśmy się, kiedy można się spodziewać otwarcia lodowisk w Olsztynie? Czy w tym roku na mieszkańców czekają jakieś zmiany? Dla wielu mieszkańców Olsztyna zima to ulubiona pora roku. Ulice pokrywają się warstwą śniegu, a tereny zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zyskują nowe życie w postaci lodowisk. Kiedy można się spodziewać otwarcia lodowisk w Olsztynie? Czy w tym roku na mieszkańców czekają jakieś zmiany?

📢 XIII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego (WIDEO)

Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego jest konkursem organizowanym przez BWA w Olsztynie w cyklu czteroletnim, nieprzerwanie od 1975 roku. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w całym regionie. Dla artystów to doskonała okazja do obserwacji różnych postaw artystycznych, odmiennego spojrzenia na warsztat, poetykę i możliwości, jakie niesie ze sobą posługiwanie się klasycznymi metodami graficznymi. Przed nami finał XIII edycji tego wyjątkowego konkursu.

📢 Symbol walki z germanizacją odsłonięty (WIDEO)

To właśnie między innymi dzięki takim ludziom jak Augustyn Hohmann, Polacy na Warmii oparli się germanizacji i zachowali swój język i wiarę. W Sząbruku odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Augustynowi Hohmannowi, działaczowi warmińskiemu. Po zakończeniu uroczystości odsłonięcia tablicy, złożono kwiaty oraz zapalono znicze na grobie Augustyna Hohmanna w Sząbruku. O wydarzeniu opowiada dr Krzysztof Kierski z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto